Ceny materiałów budowlanych, koszty robotnicze, czyli co kształtuje ceny na rynku nieruchomości?
Ceny materiałów budowlanych znowu nieznacznie podskoczyły w górę, stawka minimalna za roboczogodzinę również od nowego roku uległa zmianie, czy to oznacza, że musimy się liczyć z kolejną podwyżką cen nieruchomości na rynku pierwotnym?
Stan zapasów magazynowych wpływa na decyzję o współpracy na linii sklepy budowlane – deweloperzy
Sklepy budowlane, czyli te w których znajdziemy wszystko co może interesować nas przy remoncie mieszkania, starają się walczyć przede wszystkim o klienta hurtowego, dla którego liczy się jakość danego produktu, ale także cena oraz zapasy, czyli tzw. stany magazynowe.
Deweloper, który decyduje się na powzięcie ogromnej inwestycji, która wymaga od niego wyłożenia niebotycznej ilości środków finansowych nie może pozwolić sobie na opóźnienia, czy przestoje. Dla firmy, która buduje całe osiedla, materiał jest priorytetem, a zasoby ludzkie w branży budowlanej wydają się być mniej znaczącym czynnikiem. Wynika to przede wszystkim z dużej rotacji i niestety wciąż występującego procederu wykorzystywania pracownika do pracy za najniższą stawkę, nierzadko również korzystających z propozycji pracowania „na czarno”. Teoretycznie w tej właśnie branży szara strefa wśród budowlańców jest tą, która niechlubnie dominuje pomiędzy wszystkimi innymi zawodami.
Materiały budowlane, koszty pracownicze, czyli, co daje przełożenie na jakość realizowanej inwestycji
Jeżeli pracownik zdecyduje się na podjęcie zatrudnienia za minimalną stawkę godzinową, wysoce prawdopodobne jest to, że oszczędzając na kosztach pracowniczych deweloper zdecyduje się na lepszej jakości materiały budowlane.
Wygląda więc na to, że fakt istnienia szarej strefy w branży budowlanej może mieć również odzwierciedlenie w jakości samej inwestycji. Deweloper oszczędzając na kosztach związanych z czynnikiem ludzkim jest w stanie sfinansować lepszej jakości artykuły budowlane, zyskując tym samym pewność, że wybudowana przez niego nieruchomość nie przysporzy mu z czasem więcej problemów, niżeli pożytku.
Deweloperzy zaopatrując się u swoich dostawców, między innymi w materiały budowlane oferowane na stronie https://www.obi.pl/budowac/materialy-budowlane/c/175 i starają się wybrać sklep solidny, na którym drobne wahania rynku nie robią wrażenia.
Mieszkańcy nowych osiedli kładą nacisk, na to, żeby miejsce w którym zdecydują się nabyć nieruchomość było wykonane solidnie i precyzyjnie, sami niejednokrotnie żądają informacji na temat użytych do budowy materiałów. Mając na uwadze większą świadomość swoich konsumentów deweloperzy muszą prześcigać się w szukaniu oszczędności, ale także w dążeniu do perfekcji oraz budowaniu sieci współpracy z hipermarketami budowlanymi przy każdej kolejnej realizacji i nowopowstałej inwestycji.