Mały nie musi być ciasny

maly-nie-musi-byc-ciasny-2

Decyzja o budowie domu musi być dobrze przemyślana, a projekt architektoniczny dostosowany do rzeczywistych potrzeb przyszłych mieszkańców obiektu mieszkalnego. Od pomysłu do jego realizacji daleka droga, jednak ciągle rosnąca ilość nowopowstających domów jednorodzinnych pokazuje, że coraz chętniej inwestujemy swoje pieniądze w nieruchomości. Jednak nie każdy dom musi posiadać powierzchnię użytkową na poziomie kilkuset metrów kwadratowych, aby mówić o jego wysokiej funkcjonalności. Od dobrych kilku lat widać wyraźną tendencję do wznoszenia małych domów, które dzięki nowoczesnym technologiom budowlanym mogą pochwalić się wysokim standardem i komfortem użytkowania. Powiedzenie „ciasny, ale własny” nabiera nowego znaczenia, gdy bliżej przyjrzymy się zaletom małych budynków.

Mały dom – duże możliwości

Nowoczesna architektura rzuca nowe światło na projekty domów jednorodzinnych. Jeszcze do niedawna o prestiżu decydowała wielkość metrażu budynku, dzisiaj – ekonomiczne rozwiązania pozwalające maksymalnie wykorzystać potencjał nawet niewielkich działek budowlanych. Co więcej, właściciele działek o niestandardowych kształtach również mogą postarać się o wygodny i przytulny dom dla swojej rodziny stosując się do najnowszych trendów w budownictwie. Projekty małych domów powinny być dokładnie przemyślane i dopracowane w trosce o każdy, nawet najmniejszy detal. W małym domu każda niewykorzystana przestrzeń to marnotrawstwo, które podczas codziennego użytkowania domu może być dość mocno odczuwalne.

Projekt małego domu – dbałość o szczegóły

Coraz więcej osób podejmuje się budowy małych domów z uwagi na ograniczone możliwości metrażowe, jednak nie każda inwestycja przynosi wymierne korzyści. Kluczem do sukcesu w tego typu przedsięwzięciach jest projekt architektoniczny, który powinien być opracowany w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania z powodzeniem stosowane przez architektów. Kuchnia połączona z salonem czy duże przeszklenia w elewacji budynku to tylko niektóre z trików pozwalających zoptymalizować zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni użytkowej, które jednocześnie pozwalają na jej optyczne powiększenie. Zobacz wszystkie projekty od extradom.pl i przekonaj się, że mały dom wcale nie musi ograniczać naszych możliwości.

Projekty małych domów – nie tylko domy parterowe

Wbrew powszechnym opiniom, mały dom wcale nie musi przybierać jedynie formy parterowej. Decydując się na postawienie obiektu mieszkalnego na stosunkowo niewielkiej czy niezbyt foremnej działce, nie trzeba ograniczać się tylko do jednej kondygnacji. Domy piętrowe czy z poddaszem użytkowym to bardzo popularne rozwiązania pozwalające dostosować je do naszych realnych potrzeb. Można również pokusić się o budowę ogrodu zimowego czy antresoli, które w ramach dostępnego metrażu są prostym sposobem na „ekstra” pomieszczenie o wysokiej funkcjonalności.