0

Jak wykorzystać i zaaranżować duży ogród?

aranzacja ogrodu

Urządzanie ogrodu to często niełatwe zadanie. Musi on być funkcjonalny, a do tego ładnie się prezentować. A jeśli mamy do zaaranżowania dużą przestrzeń, to przed nami jeszcze większe wyzwanie. Musimy dobrać poszczególne elementy tak, aby do siebie pasowały i cały ogród był odpowiednio wypełniony. Pusty trawnik nie prezentuje się zbyt dobrze. Dlatego warto pomyśleć o zagospodarowaniu całej przestrzeni. A jak to zrobić? 

Kwiaty, krzewy i trawnik

Rośliny w ogrodzie to rzecz oczywista, tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Bo przecież ogród to według definicji właśnie miejsce do uprawy roślin. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, to mamy szerokie pole do popisu. Może zdecydować się na wiele różnych grup roślin. Mogą to być drzewa owocowe, krzewy, różnego rodzaju kwiaty i inne rośliny. W dużych ogrodach dobrze sprawdzają się żywopłoty. Zmniejszają one przestrzeń, ozdabiają posesję, a do tego odgradzają nasze podwórko od reszty świata i zapewniają większy spokój. Popołudniowa kawa w zaciszu własnego ogródka smakuje dużo lepiej. Jednak przed przystąpieniem do sadzenia roślin warto zrobić ogólny plan ogrodu. Dzięki temu już przed urządzaniem, na wszystko znajdziemy miejsce i zagospodarujemy całą przestrzeń.

Miejsce dla miłośników sportu

Jeśli nasz ogród jest duży, a nie chcemy całej przestrzeni przeznaczyć na sadzenie roślin, to warto pomyśleć o miejscu do uprawiania sportu. Jeśli wśród naszych domowników znajdują się miłośnicy aktywności fizycznej, to z pewnością będzie to dla nich doskonała opcja. Tutaj również mamy spory wybór. Może to być trampolina ogrodowa, plac do gry w badmintona, czy boisko do innej gry towarzyskiej. Opcji jest naprawdę dużo. W ofercie sklepu Decathlon dostępne są siatki do siatkówki plażowej. Możemy zdecydować się np. na rozkładaną siatkę, którą na zimę bez problemu złożymy i schowamy w bezpieczne miejsce. Dzięki temu stworzymy na podwórku prywatne boisko do gry. Zabawa na świeżym powietrzu to doskonały sposób na spędzanie aktywnego czasu z rodziną i budowanie dobrych relacji.

Kącik do relaksu

Oprócz miejsca do aktywnego spędzania czasu i roślin, które będą cieszyć oko, przyda się też miejsce do relaksu, wypicia popołudniowej kawy, czy spotkania z przyjaciółmi lub rodziną. Warto pomyśleć o zestawie mebli ogrodowych. Może to być sofa z małym stolikiem kawowym i dodatkami w postaci foteli, lub duży stół do jedzenia wspólnych posiłków z rodziną. Ciekawym pomysłem jest też wiszący fotel ogrodowy. Może być on zarówno miejscem do relaksu, jak i miejscem do zabawy dla dzieci. Będzie to z pewnością interesujące urozmaicenie naszej przestrzeni przydomowej.

Duży ogród może stanowić dla nas wyzwanie, jeśli chodzi o aranżację. Jednak daje on nam mnóstwo możliwości. Na obszernej przestrzeni możemy zaplanować zarówno miejsce do odpoczynku, jak i do aktywności fizycznej. Dzięki temu nasze podwórko będzie doskonały miejscem do spędzania wolnych chwil. Pamiętajmy tylko o zaplanowaniu wcześniej wszystkich elementów.

Dodaj komentarz