Hydronylon – czyli co to właściwie jest?
Okres wakacyjny oficjalnie dobiegł już końca, a na horyzoncie przed nami sezon jesienno-zimowy, który pod względem warunków atmosferycznych daje się szczególnie we znaki. Jak zatem skutecznie zabezpieczyć dachy budynków przed działaniem czynników zewnętrznych i jaka jest w tym rola hydronylonu?
Hydronylon – innowacyjne pokrycia dachowe
W telegraficznym skrócie: hydronylon jest płynną masą jednoskładnikową, która tworzy elastyczną i bezspoinową powłokę dachu, zapewniając jego niezawodną ochronę na długie lata. Nie od dziś wiadomo, iż utrzymanie dachu w adekwatnej kondycji technicznej jest dla właścicieli lub zarządców obiektów niemałym wyzwaniem, często dyktowanym przez ograniczony budżet czy brak perspektyw na efektywne wykończenia powłoki.
Z pomocą niewątpliwie spieszy fenomenalny produkt, którego właściwości gwarantują żywotność dachów bez konieczności ich wymiany czy recyklingu starego pokrycia dachowego.
Dzięki hydronylonowi uzyskujemy nowoczesne pokrycia dachowe pozwalające zapomnieć o nieefektywności podwykonawców bez kwalifikacji, która najczęściej w rezultacie doprowadza dach do stanu nieużywalności.
Potrójna dawka hydronylonowej skuteczności
Skuteczne pokrycia dachowe to nie mityczni bohaterowie. Dziś za sprawą doskonałej jakości płynnych membran dach nie musi już przypominać wyłącznie bezkształtnej masy zniszczonej przez działanie czynników atmosferycznych, czas i bodźce mechaniczne. Hydronylon staje na wysokości zadania i wykorzystuje potencjał swoich właściwości, aby w 100% uszczelnić pokrycia dachowe, oszczędzając przy tym czas wykonawców oraz nadając powierzchni zdecydowanej estetyki.
Podłoża z blachy, papy, membran dachowych (PCW) czy pianki poliuretanowej to tylko nieliczne z przykładów powierzchni, które po użyciu hydronylonu stają się innowacyjnymi pokryciami dachowymi bez przykrych perspektyw na rozkład.
Dlaczego potrójna dawka hydronylonowej skuteczności? Odpowiedź jest prosta! Obecnie na rynku oferowane są trzy produkty z grupy hydronylonu: HYDRONYLON HP, HN oraz HMS. W czym tkwi ich fenomen?
Hydronylon HP – mocny podkład.
Produkt wykorzystuje się do wykonywania podkładów na istniejących pokryciach dachowych na powierzchni z gontu bitumicznego, pianki poliuretanowej, papy czy na podłożach mineralnych (materiały ścienne, betony, tynki).
Hydronylon HN – sprawdzona ochrona.
Nowoczesne pokrycia dachowe powstają dzięki wykonaniu wodochronnych powłok na podłożach z papy, gontu bitumicznego, pianki poliuretanowej czy powierzchniach metalowych na podkładzie HMS.
Hydronylon HMS – pewna antykorozja.
Skuteczne pokrycia dachowe to m.in. te, które wyróżniają podkłady antykorozyjne z hydronylonu HMS na powierzchniach metalowych kratowych, pełnościennych czy szkieletowych. Dzięki temu eliminuje się ryzyko wystąpienia odkształceń plastycznych lub sprężystych powodowanych ciągłą eksploatacją podłoża.
Hydronylon to niekwestionowany lider innowacji na rynku budowlanym, który spełnia oczekiwania klientów i wspiera pracę fachowców w branży dekarskiej. Dlatego nie zwlekaj z zabezpieczeniem swojego dachu i zaufaj nowoczesnym rozwiązaniom.