Na czym polega hydroizolacja dachu płaskiego?
Hydroizolacja dachu płaskiego jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa naszego domu. Jak jednak jest ona najczęściej wykonywana?
Czym jest hydroizolacja dachu płaskiego?
By stworzyć odpowiednią strukturę naszego domu i sprawić, by był on w pełni odporny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, musimy wykonać wiele konkretnych ruchów. Oczywiście mogą one zabrać nam trochę czasu oraz środków finansowych, lecz ostateczny efekt z pewnością będzie nas satysfakcjonował, nie mówiąc już o fakcie, że dzięki temu będziemy mogli czuć się pewnie i bezpiecznie w naszych czterech ścianach. Bardzo ważnym aspektem podczas budowy domu jest jego odpowiednia izolacja, przede wszystkim w kontekście dachu.
Nic więc dziwnego, że niezwykle popularną usługą w sektorze budownictwa jest tak zwana hydroizolacja dachu płaskiego w Łódzkim. Jest to proces, w którym to na dach nakładana jest specjalna warstwa ochronna, mająca być osłoną przed wodą i wilgocią. Możemy ją podzielić na izolację lekką, działającą przeciwwilgociowo, średnią, która jest w stanie chronić przed deszczem, a także hydroizolację ciężką, która sprawdzi się w miejscach, gdzie konieczna jest ochrona przed wodą o wysokim ciśnieniu.
Najczęściej wykonywane metody hydroizolacji dachu płaskiego
Ze względu na swoją charakterystykę, dach płaski potrzebuje wyjątkowej hydroizolacji. Nie mamy tutaj bowiem żadnych spadów, które naturalnie odprowadzałyby wodę i chroniły dach oraz wnętrze domu przed wilgocią. Jakie metody hydroizolacji wykorzystują więc dachy płaskie? Pierwszym typem jest sposób tradycyjny, gdzie powłoka ochronna bazuje na dwóch warstwach. Pierwsza z nich jest warstwą izolacji cieplnej, druga zaś – izolacji wodnej. Możemy jednak równie dobrze bez żadnych większych problemów zastosować metodę odwróconą. Sprawia to, że izolacja cieplna ląduje na wierzchu całej hydroizolacji. Jest to schemat wykorzystywany wyjątkowo często chociażby w przypadku konstruowania zielonych ogrodów na dachu – dachy płaskie nadają się tutaj idealnie!