2

Jakie rynny wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów systemów rynnowy i każdy z nich ma inne właściwości. To one decydują, gdzie konkretne rynny zostaną zamontowane. Przyjrzeliśmy się rynnom ze stali oraz PVC – najpopularniejszym, wykorzystywanym obecnie do produkcji orynnowania.

Jakie rynny wybrać?

Jakie rynny wybrać – rynny z PVC

Rynny wykonane z nieplastyfikowanego polichlorku winylu mają dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, są niepalne, odporne na korozję i działanie substancji agresywnych rozpuszczanych w wodzie deszczowej. Tworzywo wzbogacane jest odpowiednimi dodatkami, dzięki czemu osiąga wysoką odporność na działanie promieni UV oraz nadaje się mu odpowiedni kolor i połysk.

Dzięki temu, że rynny z PVC są odporne na działanie wilgoci oraz bakterii można je montować w miejscach charakteryzujących się wysoką wilgotnością.

Jakie rynny wybrać –  rynny ze stali

Stalowe rynny są uznawane są solidny produkt budowlany. Stal wykorzystywana do ich produkcji nie jest zwykłą stalą, jest ona powlekana, a o jej trwałość dbają conajmniej 4 warstwy ochronne.

Rynny stalowe, mimo że wymagają regularnej konserwacji są znacznie trwalsze od rynien z PVC. Polecane są do rejonów, w których są wzmożone opady deszczu oraz na tereny górskie, gdzie występuje śnieg.

Z uwagi na to, ze stal cechuje mniejsza rozszerzalność cieplna – idealnie sprawdzą się również na nasłonecznionych dachach. Surowiec ten jest wykorzystywany w przypadku kiedy mamy do czynienia z dużymi powierzchniami dachowymi, co wiąże się z odprowadzaniem dużych ilości wody opadowej.

W zależności od wielkości inwestycji i usytuowania jej w konkretnych warunkach klimatycznych – znając powyższe wytyczne oraz informacje – można dopasować rynny do swoich potrzeb, będąc przekonanym co do ich wysokiej skuteczności i ochrony.

Komentarzy: 2

Dodaj komentarz