2

Jak doświetlić poddasze?

Przystosowując poddasze do użytku mieszkalnego jedną z kluczowych kwestii jest zapewnienie właściwej wentylacji oraz doświetlenia wnętrza naturalnym światłem. Wyjaśniamy, dlaczego w takiej sytuacji warto postawić na okna dachowe i  jak doświetlić poddasze. 

Najpopularniejszym sposobem doświetlenia poddasza są okna montowane bezpośrednio w połaci dachu. Doskonale sprawdzają się w miejscach zacienionych, gdzie pionowe okna nie są w stanie zapewnić dostatecznej ilości światła.

Okna dachowe można zamontować niemal w każdym dachu, co jest ich ogromną zaletą. Ich montaż nie ingeruje w zmianę konstrukcji dachu i nie wymaga skomplikowanych robót dachowych, które wiążą się z przebudową ścian czy więźby dachowej.

Umiejscowienie okien w dachu pozwala na efektywne wpuszczenia do wnętrza światła i jednocześnie zapewnia intymność i swobodę bez konieczności zasłaniania okien.

To co jest zaletą okien dachowych, czyli umiejscowienie ich wysoko, czasami może być odbierane jako minus. Ale problem ten można szybko rozwiązać wybierając okno z systemem okuć, które pozwalają otwierać je od dołu lub za pomocą pilota.

Jak doświetlić poddasze?  fot.": Dobroplast
źródło: Dobroplast

Komentarzy: 2

Dodaj komentarz