1

DURATOP PRO – nowoczesne dachówki cementowe

Powłoka DURATOP PRO wyznacza nowy standard na światowym rynku dachówki cementowej, zapewniając dachówkom trwałość i niepowtarzalną estetykę.

duratop-pro

Powłoka DURATOP PRO zabezpiecza i wzmacnia dachówkę cementową. Jej zastosowanie powoduje, że dachówka odporna jest na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie odbarwia się wraz z upływem czasu. Powłoka ta, pozwala dachówkom na samoczyszczenie bez konieczności wykonywania dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

DURATOP PRO – właściwości

Powłoka DURATOP PRO ma właściwości hydrofobowe, dzięki którym woda spływa z dachówki w postaci kropel, nie rozlewając się i chroniąc dach przed wnikaniem i osadzaniem się zanieczyszczeń. Deszcz nie tylko nie pozostawia smug, ale także w sposób naturalny ją czyści.

Powierzchnia dachówki z tą powłoką jest gładka, co ułatwia usuwanie z niej kurzu, pyłu, pleśni czy mchów. Idealnie gładkie i nieostre są również krawędzie boczne i czołowe, dzięki czemu dachówki można układać w sposób bezpieczny i komfortowy.Takie krawędzie zmniejszają także ryzyko gromadzenia się nieestetycznych i szkodliwych zanieczyszczeń. Warto zaznaczyć, iż dachówki marki EURONIT charakteryzuje zwiększona o 30% wytrzymałość mechaniczna w stosunku do założeń normy PN-EN 490:2012.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz